Galvenā »  Jaunumi » Jūrmala – šīs vasaras kūrorts

Jūrmala – šīs vasaras kūrorts

08.06.2020

Pandēmijas, slēgto robežu, pārvietošanās un ceļošanas ierobežojumu kontekstā šovasar visērtāk atpūsties mājās. Jūrmala ir viens no labiekārtotākajiem un ērtākajiem brīvdienu galamērķiem Latvijā.

Jūrmalā vienuviet pieejama pludmale, koncertzāle, kafejnīcas, restorāni un ietves, kas piemērotas gan pasākumiem, gan sporta un atpūtas pastaigām.

Pilsētai ir daudz priekšrocību. Ērta piekļūšana ar automašīnu, autobusu, vilcienu vai velosipēdu. Bāri, kafejnīcas un restorāni – katrai gaumei. Koncertzāles, kino un kafejnīcas, kurās skan dzīvā mūzika. Pēc ieilgušas ballītes uz netālo Rīgu iespējams aizbraukt ar taksometru. Bet visērtāk Jūrmalā ir palikt. Jaunie jūrmalnieki sevišķi novērtē kūrorta mieru, kas kontrastē ar dzīvi lielā un nemierīgā pilsētā.

Rīts sākas ar putnu dziesmām priežu ielokā. Ikdiena ir nesteidzīga. Nav vajadzības traukties, un neviens nesteidzas. Jūrmalas centra iedzīvotāji pārvietojas kājām vai brauc ar divriteņiem, kas ir ne tikai ērti, bet arī labvēlīgi veselībai. Kūrortu ieskauj velosipēdu celiņi un gājēju takas, kas ved caur mežu, kāpām, gar pludmali un, protams, gar sliežu ceļiem.

Atpūsties Jūrmalā ir patīkami, bet dzīvot parocīgi. Pašmāju kūrorts ir pieejams jebkurā laikā, atšķirībā no atpūtas vietām ārzemēs. Īpaši tagad, kad tālu aizbraukt nav iespējams. Savukārt uz Jūrmalu var doties tūlīt. Cilvēku Jūrmalā, tāpat kā visā Latvijā, ir krietni mazāk nekā citās kūrortu valstīs, tāpēc dažādu vīrusu izplatība ir niecīgāka. Itālijā iedzīvotāju blīvums ir 193 cilvēki uz vienu kvadrātkilometru, Francijā, Portugālē un Kiprā – 119 līdz116 cilvēki uz km2, savukārt Latvijā tikai 32 cilvēki uz km2. Pat Bulgārijā iedzīvotāju blīvums ir divreiz lielāks nekā Latvijā.

Izvēlēties pašmāju kūrortu ir izdevīgi un pamatoti. Jūrmalā ir plašs mājokļu piedāvājums, un tie maksā līdzīgi kā dzīvokļi Rīgā, daudzos gadījumos pat mazāk. Piemēram, šobrīd dzīvokli Dzintaros, klusā un mājīgā vietā, 10 minūšu gājiena attālumā no Jomas ielas un koncertzāles, var iegādāties par 2250 EUR / m2. Turklāt dzīvot netālu no centra rosības ir gana ērti.

Gaidīt būtisku mājokļu cenu kritumu šobrīd nav vērts. Latvijas investīciju grupas Baltic Investment Group valdes loceklis Ļevs Golands norāda, ka tam ir vairāki iemesli. “Pirmkārt, Latvijā uzņēmumi pēc 2008. gada krīzes cenšas neņemt kredītus celtniecībai, tāpēc tiem nav nepieciešamības steigties ar īpašumu izpārdošanu, vēl mazāk – pārdot tos ar zaudējumiem. Otrkārt, palēnām ierastā dzīve atgriezīsies, un gaidīt arvien izdevīgākus piedāvājumus nav saprātīgi, jo dzīve var paiet tikai gaidot, ” teic Golands.