Galvenā »  Jaunumi » Rīgas zirgu tramvaja depo kļūs par modernu biroju ēku

Rīgas zirgu tramvaja depo kļūs par modernu biroju ēku

28.04.2019

Attīstītāju grupa “Baltic Investment Group” ir iegādājusies ēkas Rīgā, Dzirnavu ielā 128. Šajā adresē savulaik ir bijis gan zirgu tramvaja depo, gan noliktavu telpas un garāžas. Pēdējos gados telpas ir bijušas pamestas un pussagruvušas, un bojāja ielas kopējo skatu. Tagad šis rajons kļūs vizuāli pievilcīgāks – tiks atjaunotas ēkas un sakārtots iekšpagalms, ēkās tiks iekārtotas biroju telpas, tirdzniecības vietas un kafejnīcas.

Pēc BIG valdes locekļa Ļeva Golanda teiktā, objekts Dzirnavu ielā 128 sastāv no divām ēkām – viena atrodas pie Dzirnavu ielas, bet otra – tieši aiz tās, pagalmā. Šīs ēkas sākotnēji piederēja Rīgas zirgu tramvaja uzturētājiem, un tajās atradās tramvaju vagoni, kā arī tajās bija ierīkoti zirgu stendi. Laika gaitā šajā adresē ir bijušas arī noliktavu telpas un garāžas.

“Zirgu tramvaja depo ēkas ir celtas 19. gadsimta beigās un ir veidotas vēsturiskā Spīķeru kvartāla stilā – tās ir ķieģeļu ēkas ar figurētiem ķieģeļiem to fasādēs. Ēkas ir trīsstāvu, starp tām atrodas neliels pagalms. Atjaunojot ēkas mēs, Baltic Investment Group, galvenokārt vēlamies maksimāli saglabāt to vēsturisko izskatu. Tas attiecas ne tikai uz fasādēm, bet arī uz pārsedzēm, koka balstiem un atbalsta sijām, kā arī uz interjera stilistiku,” saka Ļevs Golands.

Kas attiecas uz uzlabojumiem, telpas ir plānots padarīt gaišākas, palielināt apzaļumojumus un labiekārtot iekšpagalmu. Ļevs Golands pastāstīja, ka Dzirnavu ielas 128 ēkās atradīsies ofisa un tirdzniecības telpas, kā arī kafejnīca. Otrajā stāvā, kur atradīsies biroju telpas, tiks izbūvēta slēgta galerija, kura savienos abus korpusus. Tas ļaus ātri un ērti nokļūt no vienas ēkas uz otru, neizejot pagalmā. “Ēkas renovācijas projekts šobrīd ir izstrādes stadijā. Tā kā šī teritorija atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā, tad mums būs jāievēro visi vēsturiskā izskata saglabāšanas principi un jebkuras izmaiņas būs jāsaskaņo ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi,” uzsvēra Baltic Investment Group valdes loceklis.

Par precīzu investīciju apjomu šobrīd ļoti grūti teikt: “Dzirnavu 128 ieplānotas sarežģītas inženieru konstrukcijas, pilnīgi jaunas komunikācijas, ventilācijas sistēmas, kanalizācijas sistēmas, un citi uzlabojumi. Vēl paredzēta jaunas stikla galerijas celtniecība, kas atradīsies starp abām ēkām. Šobrīd grupa BIG rēķinās ar 3 miljonu EUR lielām sakotnējām investīcijām. Bet summa realizācijas gaitā varētu krietni palielināties” – teica Baltic Investment Group valdes loceklis Ļevs Golands.